Mateřská škola Mochov

Školní jídelna je součástí Mateřské školy Mochov. V budově ZŠ je jen výdejna.
Výdej obědů v ZŠ od 11:45 – 13:20 hod.

Za jídlo pro vaše děti odpovídá

Vedoucí školní jídelny: Markéta Duchková
  775 599 753 (6:30 - 14:00 hod)

Hlavní kuchařka:

Stravování žáků

• Prioritou školní jídelny je zajišťování obědů pro žáky naší mateřské školy a ZŠ Mochov.
  • Děti jsou přihlášeni na základě písemné přihlášky na začátku docházky nebo v průběhu školního roku.
  • Případné změny nebo odhlášky se musí nahlásit v kanceláři jídelny (osobně, telefonicky nebo prostřednictvím portálu strava.cz).

Odhlašování a přihlašování stravy

• Obědy se odhlašují v MŠ, SMS 775 599 753, e-mail skolka.mochov@mochov.cz nebo na strava.cz
  • Strávník musí mít odhlášený oběd nejpozději do 7:30 daného dne.
  • Omluvením žáka v ZŠ nedojde automaticky k odhlášení stravy, je třeba dodržet postup odhlašování popsaný výše.
  • V dalších dnech nepřítomnosti nemá dítě nárok na odebrání jídla v rámci školního stravování. V případě kontroly docházky dětí a žáků evidované vedoucí ŠJ a porovnání docházky vedené učitelkami MŠ a ZŠ, lze zjistit skutečnou dobu nepřítomnosti dítěte.
  • Žáci ZŠ jsou v době prázdnin automaticky odhlášeni.

Platba a cena stravného

• Platbu lze hradit POUZE bezhotovostně bankovním převodem na účet MŠ, číslo účtu 181721359 / 0300.
  • Strava se hradí zálohově, záloha na stravné 530,- Kč
  • Pokud vedoucí školní jídelny předáte svoji e-mailovou adresu, budete automaticky informováni o obdržení platby za výše uvedené služby.
  • Ceny obědů se řídí ceníkem platným od 1.9. 2017
  1.  Cenik stravného

3 – 6 let 6 – 7 let (odklad) 6 – 11 let (1.–5.třída)
    přesnídávka   9 Kč   10 Kč -
    oběd 22 Kč 24 Kč 24 Kč
    přesnídávka   9 Kč   10 Kč -
    celkem 40 Kč 44 Kč 24 Kč
  2.  Termíny úhrad a vyúčtování

• První platba šk.roku bude k 20.srpnu na měsíc září (platba je tedy na následující měsíc), každou další zálohu provádějte vždy tak, aby k 20.dni měsíce byla připsána na účet MŠ.
    • Strávníci, kteří nebudou mít zaplaceno k 31.8., nebudou zařazeni do stravování = nedostanou oběd.
    • Kontrola úhrady úplaty a stravného bude prováděna každý měsíc vždy k 20.dn.! Vyúčtování stravného (vracení přeplatků) bude prováděno jednou ročně.
    • V programu evidence plateb dojde k automatickému oddělení nejprve částky za úplatu a zbytek zaplacené částky bude použit k úhradě stravného.
    • Stav účtu – čerpání stravného – jednotlivých strávníků bude aktualizován zpravidla 1x týdně, a to k pátku. Podrobné informace získáte prostřednictvím portálu strava.cz, můžete tak upravit výši vašich záloh.
  3.   Pozdní úhrada, případně nezaplacení úplaty (nebo stravného)

Jelikož školský zákon č. 561/2004 Sb., neupravuje ohledně sankcí za pozdní úhrady za pobyt v mateřské škole (vč. stravování) žádnou speciální úpravu, lze tedy aplikovat obecné předpisy upravující úrok z prodlení s placením. V současné době platí nařízení vlády číslo 351/2013 Sb., podle jehož § 2. V případě, že nebude dlužná částka uhrazena, bude postupováno podle usnesení ZO Mochov, tj.: Na základě jednání Zastupitelstva obce Mochov dne 24. 3.2015 bylo schváleno:

Za prodlení s úhradou bude mateřská škola účtovat úrok z prodlení ve výši stanovené obecně závaznými právními předpisy, tedy podle nařízení vlády číslo 351/2013 Sb., kdy výše úroku z prodlení odpovídá ročně výši repo sazby stanovené Českou národní bankou pro první den kalendářního pololetí, v němž došlo k prodlení, zvýšené o 8 procentních bodů. Neuhradí-li zákonný zástupce, a nebo jiná osoba povinná hradit úplatu do lhůty 7 dnů ode dne výzvy k plnění, bude případ předán k právnímu vymáhání a mateřská škola bude účtovat náklady soudního řízení a právního zastoupení.

Portál strava.cz

Informace o platbách stravného je možné zjistit na stránkách www.strava.cz

Přihlašovací údaje, číslo jídelny: 5402

• uživatel: příjmení a jméno dítěte, psáno bez háčků a čárek, dohromady
  • heslo: prvotně nastaveno evidenční číslo Vašeho dítěte, pod kterým je vedeno v systému.
  • důležité upozornění: evidenční číslo je současně i VS pro platbu přes účet.