Mateřská škola Mochov

Provoz MŠ: 6.30 - 17:00 hodin, příchod dětí do školky od 6:30 do 8:30 hod.

Úřední hodiny ředitelky:
- nejsou pevně stanoveny. Máte-li zájem o informace, domluvte si termín

Konzultační hodiny pedagogických pracovníků:
- domluvte si osobně termín s paní učitelkou ve třídě.
- Velká třída: 775 616 881
- Malá třída: 775 411 420

Odhlašování obědů (nejpozději do 7:30hod daného dne)
- do sešitů přihlášených a odhlášených dětí, v šatnách obou tříd
- SMS na telefon 775 599 753
- e-mailem na skolka.mochov@mochov.cz

Odhlašování dětí s povinným předškolním vzděláváním
Děti s povinným předškolním vzděláváním musí být omluveny písemně (e-mail, nebo omluvný list)

Školní rok 2017/2018 začíná 04.09.2017.
po dohodě se zřizovatelem a z důvodů odhlašování dětí těsně před daným datem, bude mateřská škola uzavřena dle školního kalendáře v tyto dny:

• Vánoční prázdniny, zavřeno: 23.12.2017 – 2.1.2018, provoz znovu zahájen ve středu 3.1.2018
  • Jarní prázdniny, provoz nepřerušen (22.2. – 25.2.2018)
  • Velikonoce, zavřeno: 29.3. – 2.4.2018, provoz znovu zahájen v úterý 3.4.2018
  • Letní prázdniny, zavřeno od 16.7. - 31.8.2018, provoz znovu zahájen v pondělí 3.9.2018

Školné pro školní rok 2017/2018

• Stanoveno na částku 500 Kč
  • Od 01.09.2017 nehradí vzdělávání děti, které navštěvují třetí ročník a děti navštěvující třetí ročník podruhé (děti s odkladem školní docházky).
  • stravné 35 Kč - pro děti 3-6 leté
  • stravné 39 Kč - pro děti 7 leté

Když nastupuje dítě do školky

• Buďte v pohodě, nepřenášejte na dítě úzkost, nejistotu. Nestrašte ho školkou.
  • Uvědomte si, že MŠ rodinnou výchovu doplňuje, zejména v oblasti sociálních dovedností. Nenahrazuje rodinnou výchovu.
  • Umožněte dítěti, aby rozvíjelo svoji samostatnost, soběstačnost v oblasti hygienických návyků, sebeobsluhy, stravovacích návyků, řešení problémů.
  • Přípravou na nástup dítěte do MŠ je pobyt ve skupině dětí, výhodu mají děti se zkušeností s pobytem např. v mateřském centru.

Nástup dítěte do MŠ

• 1.den dejte dětem pohodlné oblečení, bačkůrky a kapesník pro případné slzičky.
  • Adaptaci si budete domlouvat přímo s kmenovou paní učitelkou.
  • Všechny děti jsou přijaté k celodennímu provozu.
  • V případě opožděného nástupu, nebo úplného odhlášení dítěte z MŠ, které musí být písemné, nás prosím informujte neprodleně. Předejdete tak komplikacím, které souvisejí s úhradou za předškolní vzdělávání. Řádně neodhlášené děti jsou nadále vedeny ve stavu přijatých dětí pro daný školní rok a zákonní zástupci jsou povinni uhradit poplatek za předškolní vzdělávání.
  • Další informace se dozvíte přímo od kmenové paní učitelky v den nástupu.
  • Prosíme rodiče, aby se důkladně seznámili s Řádem MŠ a pravidelně sledovali zveřejněné informace na našich stránkách a vývěskách.

Oblečení do školky

• pohodlné, poskytující možnost volného pohybu, umožňuje snadné svlékání a oblékání
  • nebude vadit, když se zamaže
  • přiměřené počasí (otužování, nepřehřívání)