Zápis ze Schůzky s rodiči konané 22.10.2015

Schůzka s rodiči 22.10.2015 od 17.00 hodin

Přítomna: Eva Krmenčíková, Miroslava Kverková, Lenka Hájková, Kateřina Havrdová, Marína Tučková

Vláda schválila novelu školského zákonaVládou schválená novela školského zákona zavádí povinný rok předškolního vzdělávání před zahájením povinné školní docházky, a to od školního roku 2017/2018. „Povinný předškolní rok bude ve veřejných předškolních zařízeních bezplatný a bude možné jej plnit podle možností a potřeb dětí – buď v mateřské škole zapsané ve školském rejstříku, nebo případně za určitých podmínek individuálně,“ upřesnila záměr ministryně školství Kateřina Valachová Děti mladší pěti let také budou mít nárok na místo v mateřské škole, a to konkrétně od školního roku 2017/2018 pro čtyřleté děti a od následujícího školního roku pro děti tříleté.

1) Od nového školního roku platí Nutriční doporučení MZ

zdravé potraviny např. bulgur, cizrna, cereální pečivo, polenta, ajvar, tarhoňa, losos, pohanka, krabí maso … =  bulgur (jinak upravená pšenice), polenta (kukuřičná krupice, pro děti dobře stravitelná), tarhoňa (jiný druh těstoviny), losos (výborná ryba plná omega3 mastných kyselin a bílkovin), pohanka (obsahuje rutin, který příznivě ovlivňuje cévní systém), polévka z hlívy je velmi chutná a není poznat že není z opravdových drštěk…
Bude na stránkách MŠ – ŠKOLNÍ JÍDELNA – Nutriční doporučení

2) STRAVNÉ:

Za školní rok 2014-15 všichni dostali podrobný rozpis s jednotlivými platbami. Kontroloval pán pověřený zřizovatelem  provést  AUDIT  STRAVNÉHO  a úplaty.
Od jara 2015 je zprovozněn počítačový program STRAVNÉ s možností nahlédnou a kontrolovat stav konta každého dítěte.  Tak jak bylo v upozornění na listu, který obdržel zákonný zástupce pro své dítě – pokud nebude zaplaceno, strávníci ze ZŠ nedostanou oběd, děti z MŠ při častém nezaplacení budou třeba i vyloučeni z docházky do MŠ.
Program umožňuje i odhlašování stravy. To však nemáme aktivováno a ani mít nebudeme. Vedoucí školní jídelny je zároveň kuchařka a tak dopoledne vaří, v případě nemoci nebo jiné její nepřítomnosti se nikdo z nás do programu nedostane.

3)

Máme internet, bude snad brzy plně funkční i ve třídě, máte možnost do 7.00 přihlašovat odhlašovat na e-mail skolka.mochov@mochov.cz.Je i pro dotazy pro jednotlivé učitelky a vedoucí školní jídelny. Do předmětu uveďte pro koho – učitelka, příjmení, nebo co – přihláška – odhláška  dítěte..Neodhlašujte na ms.mochov[zavináč]mochov.cz, protože e-mail je otvírán podle služby ředitelky, je hlavně pro úřední korespondenci a není tak přístupný ostatním zaměstnancům. Odhláška neproběhne včas.

4) Placení výletů a divadel na účet

stejný jako stravné, ale s poznámkou AKCE + jméno dítěte. Seznam dětí bude na nástěnkách v šatnách obou tříd, (jméno dítěte, zaplaceno kolik, pod datem a názvem divadla zaplacena cena a proškrtnuto při nepřítomnosti dítěte. Po vyčerpání zálohy rodiče pošlou další peníze. Na konci školního roku bude vyúčtování a vrácení peněz na účet nebo hotově s výdajovým dokladem (po dohodě s jednotlivými rodiči). Výlety a práce (malování na zástěru pro maminku)

KOLIK  VYBÍRAT?

5) BEZPEČNOST

Vpouštění do budovy ráno i odpoledne po zazvonění doprovodu dítěte a ověření, kdo zvoní. Není přehled o pohybu osob po MŠ. Ve vstupní chodbě hlavní budovy ani v šatně budovy nové.
Nutně: zavírat za sebou dveře.

6) VÁNOČNÍ PRÁZDNINY 

 

Uzavření mateřské školy o vánocích: jako ZŠ: od středy 23.12. do 31.12.2015. Opět otevřeno od pondělí 4.1.2016.

7) RŮZNÉ:   

Nutné čištění bot o kobereček u vstupních dveří: děti i jejich doprovod

Stolování: jíst nad stolkem, táckem, trénovat přinášení a odnášení nádobí, používat celý příbor – ne jen vidličku.

Samostatné a důkladné mytí rukou

Oblékání: i některé děti z prostředního oddělení si neumí obléknou bundu.

Děti kontrolujeme, upravujeme, zapínáme zipy !       

Diskuze:

K bodu 1) Nutriční doporučení MZ: potraviny, které většina dětí nebude ochotna přijmout, budou nahrazeny přijatelnějšími.

K bodu 2) bez připomínek

K bodu 3) bez připomínek

K bodu 4) souhlas s placením na účet  181721359/0300, do poznámky AKCE,  jméno a příjmení dítěte, aby bylo možné v účetnictví  platbu odlišit od stravného, zaplatit na účet 500 Kč.

K bodu 5) nutné obnovit nálepky s označením tříd – není už čitelné

K bodu 6) bez připomínek

Odpovědi na dotazy:

  • Nechte dětem tepláky na pobyt venku celý týden. Je zbytečné dávat každý den čisté.
  • Dohodnout se se ZŠ, aby besídka nebyla ve stejném dni
  • Do Zpravodaje poslat příspěvek, jaké akce plánujeme na další období – jako informaci pro veřejnost
  • Zajistit logopedickou depistáž (je hrazena rodiči)
  • Pořad o čištění zoubků nebudeme objednávat. Je to pouze kolektivní seznámení s nutností péče o zuby a krátkou společnou ukázkou nácviku. Pro správnou péči je nutná návštěva dentální hygienistky, která vysvětlí rodiči správnou techniku čištění zubů. Dítě si tak pod dohledem rodiče čistí zuby i doma.
  • Několik rodičů upozornilo na problém, který mají při otevření dvou internetových stránek.
  • Nutné hlásit vši (od začátku školního roku hlášeny pouze 1x) a infekční nemoci (hlášen streptokok 4x) 
Facebook příspěvky